Co oznacza termin odszkodowanie?Odszkodowanie to finansowa rekompensata uszczerbku, który powstał u osoby poszkodowanej na wskutek zdarzenia wywołującego szkodę. Jego wysokość powinna być adekwatna do rozmiarów szkody, a także pokrywać szkodę rzeczywistą, jak i utracone korzyści, czyli też to, co poszkodowany mógłby osiągnąć, gdyby nie doszło do zdarzenia (funkcja kompensacyjna). Odszkodowanie jest czymś innym niż zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie jest formą odszkodowania za szkodę niemajątkową.

Czytaj dalejCzy należy nam się odszkodowanie za poślizgnięcie się na chodniku?Niska temperatura i opady atmosferyczne mogą powodować pojawienie się na ulicach śliskiej nawierzchni. Co zrobić, gdy poślizgniemy się na oblodzonym  chodniku? Czy należy się nam odszkodowanie za upadek i powstały w związku z nim uszczerbek na zdrowiu?

Czytaj dalejCzym zajmuje się biuro odszkodowań?Biura odszkodowań to firmy zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań od podmiotów odpowiedzialnych za wyrządzenie szkody. Dochodzą ich głównie od Towarzystw i Zakładów Ubezpieczeniowych. Czym dokładnie zajmują się biura odszkodowań? Z czym się do nich zwrócić?

Czytaj dalejWitamy na blogu firmy MeritumBlog firmy Meritum.

Czytaj dalej


Meritum

Wszelkie prawa zastrzeżone 2019 © Meritum

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron