fb
Strona główna >> Odszkodowania za błędy lekarskie

Odszkodowania za błędy lekarskie

Pacjent ma prawo do żądania odszkodowania za błędy lekarskie, które obejmują błędne zdiagnozowanie choroby, uchybienia popełnione w trakcie przeprowadzania zabiegu oraz niewłaściwe propozycje leczenia. Duża złożoność przepisów prawa może wpływać na trudności z samodzielnym uzyskaniem rekompensaty, dlatego pomoc doświadczonych ekspertów, którzy dla swoich klientów niejednokrotnie uzyskiwali już wysokie odszkodowania za błędy medyczne, jest nieoceniona.

Kiedy i w jakich okolicznościach pacjent może ubiegać się o odszkodowanie?

Szansę na uzyskanie odszkodowania i zadośćuczynienia oraz renty mają pacjenci, którzy ucierpieli w wyniku błędu medycznego. W postępowaniu pod uwagę brane są nie tylko działania lekarza, które są niezgodne z wiedzą medyczną, ale również inne okoliczności, takie jak wina nieumyślna (niedbalstwo, lekkomyślność), ujemny skutek zaistniałych nieprawidłowości, związek przyczynowy między popełnionym błędem, a jego ujemnym skutkiem, który doprowadził do obrażeń ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci pacjenta.

Do najczęstszych błędów medycznych należą:

  • zakażenie WZW lub gronkowcem typu szpitalnego,

  • błąd w trakcie operacji,

  • błędnie postawiona diagnoza.

  • nieprawidłowa diagnoza,

  • zaniechanie w leczeniu,

  • zaniechanie w diagnozie,

  • nieprawidłowe leczenie.

 

Każdy pacjent ma prawo do złożenia wniosku z żądaniem odszkodowania w ciągu trzech lat od zdarzenia. Dodatkowo, jeśli w ciągu 10 lat od momentu, w którym doszło do zdarzenia,wystąpią objawy wskazujące na popełnienie błędu przez lekarza, poszkodowany ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Od chwili uświadomienia sobie o nieprawidłowościach, pacjent ma prawo na złożenie wniosku o odszkodowanie od szpitala za złe leczenie w ciągu trzech lat.

Podstawy ubiegania się o rekompensatę i zadośćuczynienie

Podstawą do wnoszenia jakichkolwiek roszczeń o odszkodowanie za błąd medyczny jest konieczność udowodnienia, że miał miejsce. W tym celu niezbędna jest dokumentacja z fachowym opisem nieprawidłowej diagnozy lub opinia o źle wykonanej operacji. Jeżeli osoba poszkodowana nie będzie w stanie udowodnić nieprawidłowych działań lekarza, dochodzenie rekompensaty będzie znacznie utrudnione lub nawet niemożliwe. Dlatego tak ważne jest pozostawienie prowadzenia sprawy w rękach ekspertów i działanie od momentu powstania szkody. Każdy pacjent, który ucierpiał w wyniku nieprawidłowego postępowania podczas diagnozowania, leczenia lub przeprowadzanego zabiegu, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie za błędy lekarskie. Zapraszamy do skontaktowania się z naszym biurem nie tylko wtedy, gdy są Państwo zdecydowani nawet do wkroczenia na drogę sądową, ale także wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości co do zasadności żądania rekompensaty. Na podstawie analizy przedstawionych dokumentów zaproponujemy korzystne dla Państwa rozwiązania.

Nasza kadra jest wyspecjalizowana w zakresie dochodzenia roszczeń z tytułu błędów medycznych, czego dowodem są poniższe certyfikaty.

Kontakt
z nami

MERITUM Sp. J.
ul. 11 listopada 60-62
43-300 Bielsko-Biała
KRS: 0000283712

tel: +48 33 822 99 90
tel: +48 33 822 90 19
fax: wew. 30
gsm: +48 506 059 099

infolinia: 533 102 101

e-mail: biuro@meritum.bielsko.pl

ZAPRASZAMY:
poniedziałek - piątek
800 - 1600

Mapa dojazdu - kliknij

solidna firma

Zapraszamy Państwa do zapoznania się również z naszą ofertą w zakresie błędów medycznych

Formularz kontaktowy
Wiadomość została wysłana pomyślnie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie za pomocą formularza.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej z pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail.

Meritum

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 © Meritum

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies Zamknij