fb
Strona główna >> Odszkodowanie za wypadek samochodowy

Odszkodowanie za wypadek samochodowy

Odszkodowanie za wypadek samochodowy należy się osobom poszkodowanym, które nie ze swojej winy ucierpiały w wyniku wypadku komunikacyjnego. Do naszych zadań należy pomoc w uzyskaniu odszkodowania poprzez gromadzenie niezbędnej dokumentacji, dopełnianie formalności i reprezentowanie klienta. Uzyskujemy także dla klientów stosowne świadczenia w formie zadośćuczynienia dla najbliższych członków rodziny, którzy utracili w zdarzeniach komunikacyjnych swoich bliskich.

W jakich okolicznościach można ubiegać się o odszkodowanie?

O odszkodowanie mogą ubiegać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, tj.: kierowca, pasażer, pieszy i rowerzysta, którzy:

• są właścicielami lub użytkownikami pojazdów, które nie uległy zniszczeniu podczas wypadku, kolizji lub stłuczki,
• są osobami poszkodowanymi w wyniku wypadku komunikacyjnego, którym przysługuje odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy zdarzenia drogowego,
• są osobami, które utraciły bliskich w zdarzeniu drogowym.
Odszkodowanie obejmuje również zwrot kosztów leczenia, dojazdów na leczenie, opiekę osób trzecich, zniszczenia przedmiotów osobistych, a także zwrot utraconego dochodu.

Koniecznym warunkiem uzyskania zadośćuczynienia i odszkodowania za wypadek komunikacyjny jest, aby osoba ubiegająca się o świadczenie nie była sprawcą zdarzenia. Jedynym wyjątkiem osoby, której przysługuje rekompensata za doznaną krzywdę, nawet gdy była ona sprawcą zdarzenia, jest dziecko do 13 roku życia, bowiem według prawa nie można mu przypisać winy.

Należy również pamiętać, że jeżeli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia można także ubiegać się o odszkodowanie za odniesione w wypadku obrażenia ciała. Wtedy takie świadczenia wypłacane są z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zadośćuczynienie dla bliskich zmarłego w zdarzeniu drogowym

W zakres naszych usług wchodzi również pomoc osobom, które utraciły bliską osobę w wypadku samochodowym. O zadośćuczynienie ubiegać się mogą najbliżsi członkowie rodziny, tj. małżonkowie, dzieci, wnukowie i rodzeństwo. Do grona tych osób należą także osoby, które tworzyły związek nieformalny z osobą zmarłą.

Bliskie osoby zmarłego mogą ubiegać się również o odszkodowanie w przypadku pogorszenia sytuacji materialnej. Niezbędne jest wykazanie dowodów, które potwierdzą, że wskutek śmierci zmarłego, doznały znacznego pogorszenia sytuacji życiowej. Wskażemy Państwu, jakie dokumenty należy przedstawić, by udowodnić zaistniałą sytuację.

Kontakt
z nami

MERITUM Sp. J.
ul. 11 listopada 60-62
43-300 Bielsko-Biała
KRS: 0000283712

tel: +48 33 822 99 90
tel: +48 33 822 90 19
fax: wew. 30
gsm: +48 506 059 099

infolinia: 533 102 101

e-mail: biuro@meritum.bielsko.pl

ZAPRASZAMY:
poniedziałek - piątek
800 - 1600

Mapa dojazdu - kliknij

solidna firma

Zapraszamy Państwa do zapoznania się również z naszą ofertą w zakresie błędów medycznych

Formularz kontaktowy
Wiadomość została wysłana pomyślnie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie za pomocą formularza.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej z pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail.

Meritum

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 © Meritum

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies Zamknij