Nasza oferta - Odszkodowanie za wypadek samochodowy

Pomagamy uzyskać stosowne odszkodowania osobom poszkodowanym, które nie ze swojej winy ucierpiały w wyniku wypadku komunikacyjnego. O odszkodowanie mogą ubiegać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, tj.: kierowca, pasażer, pieszy i rowerzysta. Uzyskujemy także dla klientów stosowne świadczenia w formie zadośćuczynienia dla najbliższych członków rodziny, którzy utracili w zdarzeniach komunikacyjnych swoich bliskich.

Jeżeli jesteś:

 • właścicielem lub użytkownikiem pojazdu, który uległ zniszczeniu podczas wypadku lub kolizji, stłuczki,

 • osobą poszkodowaną w wyniku wypadku komunikacyjnego, której przysługuje odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy zdarzenia drogowego,

 • osobą, która utraciła najbliższych w tragicznym zdarzeniu drogowym;

skontaktuj się z nami, a my pomożemy uzyskać dla Ciebie wysokie odszkodowanie. 

Odszkodowanie po wypadku przysługuje osobom (poszkodowanym), którzy nie ze swojej winy doznali obrażeń ciała. Rekompensata przysługuje nawet w momencie gdy poszkodowany był pasażerem samochodu sprawcy, wówczas odszkodowanie wypłacane jest z polisy OC sprawcy.

Odszkodowanie obejmuje również zwrot kosztów leczenia, dojazdów na leczenie, opiekę osób trzecich, zniszczenia przedmiotów osobistych, a także zwrot utraconego dochodu.

Każdy uczestnik zdarzenia drogowego może ubiegać się o odszkodowanie jeśli został osobą poszkodowaną w wyniku zdarzenia. Wówczas odszkodowanie powypadkowe realizowane jest z polisy OC kierowcy, który spowodował wypadek.

Koniecznym warunkiem jest, aby poszkodowany ubiegający się o odszkodowanie i zadośćuczynienie nie był sprawcą zdarzenia. Jedynym wyjątkiem osoby, której przysługuje rekompensata za doznaną krzywdę, nawet gdy była ona sprawcą zdarzenia, jest dziecko do 13 roku życia, bowiem według prawa nie można mu przypisać winy.

Należy rówież pamiętać, że jeżeli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia można także ubiegać się o odszkodowanie za odniesione w wypadku obrażenia ciała. Wtedy takie świadczenia wypłacane są z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 • Zadośćuczynienia po śmierci osób bliskich w wyniku zdarzenia drogowego

  Osobami ubiegającymi się o zadośćuczynienie za ból i cierpienie po stracie osoby bliskiej są przede wszystkim najbliżsi członkowie rodziny: małżonkowie, dzieci, wnukowie, rodzeństwo, a także osoby znajdujące się w związkach nieformalnych z osobą zmarłą, z którymi zmarły był w bliskich relacjach. Mogą oni zgłosić roszczenia o wypłatę zadośćuczynienia wówczas, kiedy osoba zmarła nie ponosiła winy za zaistniałe zdarzenie komunikacyjne (wyjątkiem są sprawy, w których sprawcą było dziecko do lat 13).

 • Stosowne odszkodowanie w przypadku pogorszenia sytuacji materialnej

  Stosowne odszkodowanie jest świadczeniem należnym w wypadku śmierci poszkodowanego, osobom, które wykażą, że wskutek śmierci doznały znacznego pogorszenia sytuacji życiowej.

  Stosowne odszkodowanie wypłacane jest w formie jednorazowej kwoty osobom najbliższym zmarłego poszkodowanego, a służy ono przede wszystkim jego dzieciom i współmałżonkowi. Ponadto w kręgu osób uprawnionych znajdują się również konkubent, rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo poszkodowanego z tym, że na skutek jego śmierci, jak wskazano, musi nastąpić znaczne pogorszenie sytuacji życiowej na tle zarówno emocjonalnym jak też finansowym.

Kontakt
z nami

MERITUM Sp. J.
ul. 11 listopada 60-62
43-300 Bielsko-Biała
KRS: 0000283712

tel: +48 33 822 99 90
tel: +48 33 822 90 19
fax: wew. 30
gsm: +48 506 059 099

infolinia: 533 102 101

e-mail: biuro@meritum.bielsko.pl

ZAPRASZAMY:
poniedziałek - piątek
800 - 1600

Mapa dojazdu - kliknij

Zapraszamy Państwa do zapoznania się również z naszą ofertą w zakresie błędów medycznych

Formularz kontaktowy
Wiadomość została wysłana pomyślnie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie za pomocą formularza.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej z pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail.

Meritum

Wszelkie prawa zastrzeżone 2019 © Meritum

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies Zamknij