Nasza oferta - Pomoc Frankowiczom

MERITUM Sp. j. prowadzi sprawy dotyczące kredytów waloryzowanych lub denominowanych do CHF.

Oferujemy naszym klientom:

  • przeprowadzenie analizy umowy kredytowej pod kątem oceny możliwości dochodzenia od banku zwrotu nadpłaconych rat kredytu oraz zwrotu nienależnie pobranego przez bank ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (tzw. UNWW),
  • oszacowanie kwoty, której zwrotu od banku nasi klienci będą mogli domagać się przed Sądem,
  • prowadzenia sprawy sądowej o zwrot nadpłaconych rat kredytu oraz o zwrot nienależnie pobranego przez bank ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

W wielu przypadkach w umowach „frankowych” oferowanych przez banki, umieszczane są „klauzule niedozwolone”, czyli postanowienia sprzeczne z interesami konsumenta, na których treść konsument nie miał żadnego wpływu. Klauzule te dotyczą m. in. swobodnego ustalania przez banki wysokości rat kredytu waloryzowanego kursem franka szwajcarskiego (wysokość kursu franka szwajcarskiego określanego przez bank nie pozostaje w określonej relacji do kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski lub aktualnego kursu ukształtowanego przez rynek walutowy), czy uzależnienia udzielenia kredytu od obciążenia kredytobiorcy kosztami  ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (niektóre banki  jako alternatywę dla UNWW stosowały tzw. prowizję za ryzyko udzielenia kredytu z niskim wkładem własnym kredytobiorcy), które z ubezpieczeniem ma niewiele wspólnego. W rzeczywistości bowiem kredytobiorca nie ma żadnego wpływu na wybór podmiotu gwarantującego i pomimo, iż jest płatnikiem składki, nie jest stroną umowy ubezpieczenia.

 

W wyniku działań podejmowanych przez Meritum sp. j. nasi klienci mogą odzyskać:

  • zwrot nadpłaconych rat kapitałowo-odsetkowych (wysokość nadpłaty stanowi różnicę pomiędzy kwotą należnych spłat, tj. rat kredytu policzonych bez zastosowania klauzuli indeksacyjnej, a sumą rat spłaconych; wysokość nadpłaty będzie różna w zależności od kursu waluty z dnia zaciągnięcia kredytu, czasu spłacania kredytu oraz wielkości kredytu)
  • zwrotu nienależnie pobranego przez bank ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (zwrotu wszystkich zapłaconych z tego tytułu składek).

Uwaga: wskazane powyżej roszczenia konsumenta względem banku przedawniają się z upływem 10 lat od terminu świadczenia (termin przedawnienia dla każdej raty liczony jest osobno).

Kontakt
z nami

MERITUM Sp. J.
ul. 11 listopada 60-62
43-300 Bielsko-Biała
KRS: 0000283712

tel: +48 33 822 99 90
tel: +48 33 822 90 19
fax: wew. 30
gsm: +48 506 059 099

infolinia: 533 102 101

e-mail: biuro@meritum.bielsko.pl

ZAPRASZAMY:
poniedziałek - piątek
800 - 1600

Mapa dojazdu - kliknij

Zapraszamy Państwa do zapoznania się również z naszą ofertą w zakresie błędów medycznych

Formularz kontaktowy
Wiadomość została wysłana pomyślnie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie za pomocą formularza.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej z pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail.

Meritum

Wszelkie prawa zastrzeżone 2019 © Meritum

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies Zamknij