fb
Strona główna >> Pomoc frankowiczom

Pomoc frankowiczom

Oferujemy pomoc frankowiczom, prowadząc sprawy dotyczące kredytów waloryzowanych lub denominowanych do CHF. W związku z możliwością odzyskania błędnie naliczonych odsetek oraz nienależnie pobranego ubezpieczenia wkładu niskiego, zapraszamy klientów, którzy pragną dowiedzieć się, czy ich umowa została zapisana poprawnie. W przypadku znalezienia nieścisłości odpowiemy, o zwrot jakiej kwoty mogą się Państwo ubiegać. Przygotujemy również stosowane dokumenty oraz poprowadzimy sprawę sądową.

W jaki sposób możemy pomóc?

Dzięki naszym działaniom wielu kredytobiorców odzyskało nadpłacone odsetki oraz składki pobrane nienależnie z tytuły ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Bardzo ważną informacją jest, że roszczenia konsumenta względem banku przedawniają się z upływem 10 lat od terminu świadczenia. Termin przedawnienia dotyczy każdej raty z osobna, dlatego im szybciej Państwo się do nas zgłoszą, tym lepsze szanse na odzyskanie większej kwoty nadpłaconych odsetek. Oferujemy naszym klientom:

  • przeprowadzenie analizy umowy kredytowej pod kątem oceny możliwości dochodzenia od banku zwrotu nadpłaconych rat kredytu oraz zwrotu nienależnie pobranego przez bank ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (tzw. UNWW),
  • oszacowanie kwoty, której zwrotu od banku nasi klienci będą mogli domagać się przed Sądem,
  • prowadzenia sprawy sądowej o zwrot nadpłaconych rat kredytu oraz o zwrot nienależnie pobranego przez bank ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Doświadczenie pokazało nam, że postępowanie reklamacyjne nie przynosi pożądanego skutku, dlatego w celu dochodzenia roszczenia należy wystąpić z pozwem przeciwko bankowi i wkroczyć z nim na drogę sądową. Korzystając z naszych usług, mogą Państwo liczyć na pomoc w przeliczeniu wysokości zwrotu, a także obsługę prawną. W wyniku podejmowanych przez nas działań, klienci, którzy nam zaufają, mogą odzyskać:

 

W wyniku działań podejmowanych przez Meritum sp. j. nasi klienci mogą odzyskać:

  • zwrot nadpłaconych rat kapitałowo-odsetkowych (wysokość nadpłaty stanowi różnicę pomiędzy kwotą należnych spłat, tj. rat kredytu policzonych bez zastosowania klauzuli indeksacyjnej, a sumą rat spłaconych; wysokość nadpłaty będzie różna w zależności od kursu waluty z dnia zaciągnięcia kredytu, czasu spłacania kredytu oraz wielkości kredytu)
  • zwrotu nienależnie pobranego przez bank ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (zwrotu wszystkich zapłaconych z tego tytułu składek).

Nieprawidłowości w umowach kredytowych we frankach szwajcarskich

W wielu umowach frankowych oferowanych przez banki, umieszczane są klauzule niedozwolone, czyli postanowienia sprzeczne z interesami konsumenta, na których treść konsument nie miał żadnego wpływu. Klauzule te dotyczą m.in.:

Uwaga: wskazane powyżej roszczenia konsumenta względem banku przedawniają się z upływem 10 lat od terminu świadczenia (termin przedawnienia dla każdej raty liczony jest osobno).

  • swobodnego ustalania przez banki wysokości rat kredytu waloryzowanego kursem franka szwajcarskiego (wysokość kursu franka szwajcarskiego określanego przez bank nie pozostaje w określonej relacji do kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski lub aktualnego kursu ukształtowanego przez rynek walutowy),
  • uzależnienia udzielenia kredytu od obciążenia kredytobiorcy kosztami ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (niektóre banki jako alternatywę dla UNWW stosowały tzw. prowizję za ryzyko udzielenia kredytu z niskim wkładem własnym kredytobiorcy), które z ubezpieczeniem ma niewiele wspólnego. W rzeczywistości bowiem kredytobiorca nie ma żadnego wpływu na wybór podmiotu gwarantującego i pomimo, iż jest płatnikiem składki, nie jest stroną umowy ubezpieczenia.

Kontakt
z nami

MERITUM Sp. J.
ul. 11 listopada 60-62
43-300 Bielsko-Biała
KRS: 0000283712

tel: +48 33 822 99 90
tel: +48 33 822 90 19
fax: wew. 30
gsm: +48 506 059 099

infolinia: 533 102 101

e-mail: biuro@meritum.bielsko.pl

ZAPRASZAMY:
poniedziałek - piątek
800 - 1600

Mapa dojazdu - kliknij

solidna firma

Zapraszamy Państwa do zapoznania się również z naszą ofertą w zakresie błędów medycznych

Formularz kontaktowy
Wiadomość została wysłana pomyślnie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie za pomocą formularza.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług MERITUM SP. Jawna z siedzibą w Bielsku-Białej z pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail.

Meritum

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 © Meritum

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies Zamknij